Buldogi francuskie – jakie ma cechy charakterystyczne ta rasa psów

W ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem się cieszą francuskie buldogi. Wynika to z tego, że są one doskonałymi towarzyszami, nadającymi się idealnie do domów w których mieszkają dzieci. Ich łagodny charakter wraz z wesołym usposobieniem powodują, że zdobywają bardzo szybko i status pełnoprawnego domownika. Francuskie buldogi nie są dużymi psami.

Z reguły ich waga nie przekroczy 15 kilogramów, a maksymalna wysokość niewiele więcej niż trzydziestu centymetrów. Dzięki temu bez żadnego problemu można je trzymać nawet w małych mieszkaniach, oczywiście pamiętając o regularnych spacerach. Pewna ilość ruchu jest potrzebna przy nich, ale nie trzeba z nią przesadzać, nawet osoby lubiące bardziej poleniuchować świetnie się sprawdzą jako opiekunowie.

Podczas tych spacerów należy jedynie uważać na nadmierne upały, bowiem buldogi nie znoszą dobrze wysokich temperatur. Natomiast jeśli chodzi o samą opiekę to specjalnie wymagające nie są. Nie trzeba ich czesać cały czas, ponieważ ich sierść jest dość krótka. Natomiast trzeba zadbać o oczy i uszy, co pozwoli zapobiec powstawaniu zapaleń. Niestety ta rasa psów może dość często chorować, tak więc trzeba w miarę swoich możliwości dbać o ich kondycję i zdrowie. Na pewno takiego psa należy kupować jedynie w sprawdzonej hodowli, a taką można znaleźć na przykład wpisując w oknie wyszukiwarki słowa buldog francuski szczeniak. Wtedy można być pewnym, że będzie on miał właściwy charakter zgodny ze wzorcem, co przy jakiś krzyżówkach niestety będzie nie do przewidzenia.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz