Coraz lepsza propozycja dla firm – na który kredyt możesz czekać?

Banki, nie tylko w naszym państwie, nieprzerwanie posiadają w pamięci widmo niedawno przetrwanego kryzysu ekonomicznego a znad horyzontu nadchodzi niebezpieczeństwo wystąpienia drugiego, wcale nie mniej groźnego. Wiele to powoduje, iż bankowcy zachowują daleko idącą ostrożność, jeśli chodzi o udzielanie kredytów dla ludności.

Mimo to w wielu przypadkach, na ogół było to kluczowe źródło bankowych dochodów oraz zbyt drastyczne zakręcenie tego kurka z gotówką sprawi wpędzenie banku w jeszcze pokaźniejsze kłopoty.

Od jakiegoś czasu wolno odnotować, iż świat wielkiej finansjery coraz chętniej przerzuca swoje zamiłowania w kierunku przedsiębiorstw oraz niewielkich korporacji – więcej o pożyczkach na kredyt bez zaświadczeń z zus i us. Wszystkiemu dłużne jest założenie, że skoro tak niewielki odsetek polskich korporacji upadł w ostatnich latach, to może to świadczyć o jego godziwej kondycji finansowej i zdrowych fundamentach działania. Oznacza to dla banku mniejsze ryzyko udzielenia kredytu i wobec tego coraz chętniej miejsce pożyczek dla ludności, absorbują kredyty dla korporacji i przedsiębiorstw. Z tygodnia na tydzień wolno zanotować, iż zmieniają się na plus zasady udzielenia takich pożyczek.

Zmniejsza się wymagane zabezpieczenie przy jednoczesnym podwyższeniu limitu kredytowego. Banki polskie najwidoczniej jeszcze nie do końca ufają w zapewnienia polskich polityków, że kryzys nas i tym razem ominie oraz nie ma powodu do obaw. Polskie firmy dywersyfikują z roku na rok coraz z większym natężeniem rewir osobistego postępowania, wykraczając coraz śmielej poza granice naszego państwa.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz