Hipnoza – w jakich przypadkach jest przydatna

Wielu ludzi ma różnego rodzaju lęki i obawy, co do źródła jakich absolutnie nie zdają sobie sprawy. Jak się okazuje takie lęki często swoje podłoże mają w traumatycznych zdarzeniach sprzed wielu lat, których się nie pamięta, a jakie są głęboko obecne w podświadomości. Psycholodzy stosują różne metody na to, żeby zająć się nimi skutecznie, a jedna z nich to hipnoza regresyjna.

Samo zjawisko wprowadzania osób w hipnotyczny trans, nie będący ani jawą ani snem, jest znane od bardzo dawna. Powszechnie praktykowali je kapłani i szamani, i z dużym powodzeniem wykorzystują też obecni psycholodzy. Rzecz jasna obecnie wszystko realizowane jest bezpiecznie i zgodnie ze wszystkimi standardami, przez co hipnoterapia uważana jest za bezpieczną a przy tym mającą dużą skuteczność. Jedną z częściej wykorzystywanych technik w tego typu seansach jest hipnoza regresyjna.

W metodzie tej psycholog próbuje powrócić ze wspomnieniami pacjenta do momentu, kiedy miały miejsce traumatyczne przeżycia. Jeżeli pozna je ostatecznie, to z dużą dozą prawdopodobieństwa uda się również te lęki i traumy wyeliminować, często wystarczy do tego jedynie kilka seansów. Całkiem niedawno jeszcze na temat leczenia hipnozą pojawiało się wiele mitów i nieprawdziwych informacji. Obecnie rosnąca liczba lekarzy zaczyna się zapisywać na jakiś kurs hipnozy, co pozwoli im zyskać umiejętności konieczne do tego, aby samemu zacząć leczenie w ten sposób pacjentów.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz