Hologramy – jakie są obecnie ich najpopularniejsze sposoby użycia

Historia obrazów holograficznych nie jest najdłuższa, ponieważ będzie liczyć jedynie kilka dekad. Pomimo że teoretyczne podstawy holografii wymyślono przed ponad stu laty, to dopiero wynalezienie laserów o dużej precyzji pozwoliło na zrobienie pierwszych obrazów holograficznych. Dziś z mieniącymi się kolorami tęczy naklejkami ma się do czynienia każdego dnia, gdyż chociażby się one znajdują na wszystkich banknotach, którymi będzie się płacić w sklepie, ale też i na wielu najróżniejszych przedmiotach.

Obecnie hologramy w głównym stopniu wykorzystywane są do zabezpieczeń najróżniejszych środków płatniczych, dokumentów czy jakiś cenniejszych przedmiotów. Wynika to z tego, że w przeciwieństwie do normalnego druku bardzo trudno się je podrabia. Do ich wytwarzania są bowiem wykorzystywane specjalne urządzenia, a dodatkowo zamówienia są weryfikowane pod kątem tego, czy ktoś nie planuje ich użyć do celów niezgodnych z prawem.

Na takich hologramach zawrzeć można bardzo różne informacje, począwszy od napisów i rysunków, a kończąc na obiektach 3D oraz kodach QR. Jeżeli druki zabezpieczone mają posiadać jeszcze wyższą ochronę, to da się na nich wstawić jakieś ukryte znaki lub teksty o miniaturowej wysokości, możliwe do zobaczenia jedynie przy użyciu specjalistycznych urządzeń. Jeżeli ktoś będzie chciał, to użyć może zalet holografii również do poprawy estetyki i wyglądu swoich wyrobów. Bardzo dobrze nadają się do tego celu folie holograficzne, które pod wpływem padających promieni świetlnych będą się mieniły przepięknymi barwami.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz