Hosting pod internetową stronę – jakie możliwości są obecnie dostępne

Każda internetowa strona musi zostać umieszczona na jakimś serwerze komputerowym, aby mogła normalnie funkcjonować. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę, to może to zrobić nawet na domowym komputerze przyłączonym do sieci internetowej, ale z paru powodów nie jest to najlepsza opcja. Szczególnie że do dyspozycji jest parę różnych możliwości, bezpłatnych lub rozpoczynających się już od paru złotych za miesiąc. Największą popularnością obecnie się cieszy hosting współdzielony. Jeśli chodzi o niego na jednym fizycznym serwerze działa kilka do kilkunastu kont, i każde z nich ma dostęp do zasobów sprzętu, to znaczy dysku, pamięci i procesora. Nie trzeba znać się na administrowaniu, bowiem wszystkim będą się zajmować administratorzy od dostawcy usług.

Ciekawie wyglądają też ceny, które się niejednokrotnie zaczynają od paru złotych miesięcznie, ale to rozwiązanie zapewne się nie sprawdzi przy większych stronach. Dla nich dużo lepszą opcją będzie jakiś hosting VPS serwer, jaki ma tę zaletę, że każde z kont otrzymuje pewne zasoby do wykorzystania. Nie będzie dzięki temu ryzyka, że z powodu zbyt dużego obciążenia pozostałych kont na maszynie nagle strona nie będzie działała.

Jeżeli i to będzie za mało, to można umieścić swoją stronę na serwerze dedykowanym, czyli na całkowicie osobnym komputerze. W ofercie wielu firm można też znaleźć usługi typu hosting WordPress Woocommerce. Są to hostingi specjalnie skonfigurowane na potrzebę konkretnego programu, dzięki czemu zapewnią one wysoką stabilność i wydajność pracy.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz