Jakie znaczenie mają regularne przeglądy stanu swoich zębów

Wszyscy słyszymy od dziecka, że koniecznie trzeba dbać o stan swoich zębów, najlepiej je szczotkując co najmniej dwa razy na dzień. Ale nie mniej istotne jest to, aby je także regularnie sprawdzać u stomatologa, co pozwoli zaoszczędzić różnych kłopotów. Lekarze zalecają, żeby taki przegląd wykonywać co najmniej raz w roku.

W części gabinetów nie będzie on nic kosztował, w pozostałych trzeba będzie zapłacić za niego coś symbolicznego. Podczas takiego przeglądu dentysta dokładnie skontroluje stan całego uzębienia, ale także i dziąseł, czy wszystko jest z nimi w porządku. Jeżeli zauważone zostaną jakieś dziury, to z reguły będą one niewielkie i szybkie do wyleczenia.

Jednak jeżeli ktoś sobie zaniedba taki przegląd, to ewentualne konsekwencje mogą być naprawdę nieprzyjemne. Wykonanie małej plomby nie powinno kosztować więcej niż 300 złotych. Lecz jeżeli taka dziura zrobi się duża i będzie trzeba wykonać leczenie kanałów, to do wydatków dojdzie następny tysiąc złotych, czyli parę razy więcej. Do tego mogą się pojawić silne bóle i stan zapalny, a za tym z pewnością nikt nie będzie tęsknił. A zbyt duży ubytek w skrajnej sytuacji może doprowadzić do usunięcia zęba, który już wtedy nie odrośnie.

Z tego też powodu faktycznie należy co najmniej raz na rok odwiedzić dentystę. Jeżeli ktoś nie posiada swojego, to poszukać może w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarce hasła ukruszony ząb dostanie listę dentystycznych gabinetów, przy wyborze warto kierować się opiniami klientów, jakie również bez problemów się znajdzie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz