Króćce pomiarowe – do jakich celów się ich używa

Projektując różnego rodzaju instalacje przemysłowe bardzo ważne będzie zapewnienie możliwości ich dokładnych pomiarów. Ma to ogromne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa ich działania, ponieważ wszelakie rozszczelnienia czy nieprzewidziane wzrosty ciśnienia mogą spowodować szereg poważnych konsekwencji. Z tego też powodu projektanci wykorzystują rozmaite pomiarowe układy, jakich główną rolą będzie mierzenie między innymi temperatury, ciśnienia czy przepływu.

Często do tego celu wykorzystywane są chociażby króćce pomiarowe. Są one w kształcie niewielkich rurek z gwintem, które się wkręca w specjalne otwory w rurach. Jest to tania i łatwa w montażu technika, jednocześnie dająca dużo możliwości i podwala na precyzyjny pomiar wszystkich istotnych parametrów. Króćce są dostępne w wielu różnych odmianach i rodzajach, dzięki czemu łatwo je można dobrać do konkretnych potrzeb. Z reguły posiadają one ustandaryzowane parametry techniczne, typu długość i średnica gwintu, przez co stosować je można w różnego typach instalacjach.

W zależności od miejsca użycia taki króciec pomiarowy może być wykonany z różnych materiałów. Najczęściej to będzie typowa stal, lecz w pewnych przypadkach także to może być stal nierdzewna albo kwasoodporna. Nie powinno być także problemów, jeśli ktoś potrzebował będzie wykonać coś niestandardowego. W takich przypadkach trzeba wykonać dokładną specyfikację potrzebnego elementu i jego rysunek techniczny, a króćce producent w uzgodnionym czasie zrealizuje takie zamówienie.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz