Tablica manipulacyjna – jak zrobić taką samemu

Jedną z bardziej popularnych zabawek edukacyjnych w ostatnim czasie stały się tablice manualne. Tablice te są mało skomplikowane w wykonaniu, a równocześnie doskonale zwracają dziecięcą uwagę i rozwijają ich zdolności manualne i wyobraźnię. Wytwórcy tablic oferują duże ich zróżnicowanie. W sprzedaży można znaleźć modele duże i małe, o kilku czy nawet kilkudziesięciu elementach.

Elementy takich tablic również mogą być bardzo różnorodne, dzięki temu rodzice mogą wybrać taki ich zestaw, który będzie najodpowiedniejszy dla ich malucha. Ceny za tablice edukacyjne rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych, a przy największych wersjach mogą kończyć na kilkuset. W dużej mierze zależą od wykonania oraz od tego, co znajduje się na nich. Lecz taka tablica manipulacyjna może zostać również zrobiona samodzielnie. Jeżeli ktoś posiada odrobinę manualnych zdolności, to bez większego problemu poradzi sobie z czymś takim. W pierwszej kolejności rozpocząć należy od przygotowania odpowiedniej podstawy.

Może ona być wykonana z drewnianej deski, świetnie nadaje się też na to sklejka o odpowiedniej grubości. Sklejkę czy deskę należy dociąć do odpowiedniego wymiaru, a następnie dokładnie zeszlifować rogi, aby nie zostawić żadnych ostrych krawędzi. Po pomalowaniu odpowiednią dla dzieci farbą zabrać się można za dokręcanie elementów. Te zaś mogą być ogromnie zróżnicowane, zależnie od tego co zostanie znalezione. Świetnie będą się tu sprawdzać różnego rodzaju kółka, pokrętła i przełączniki, które uczą dzieci różnych nowych ruchów, jednocześnie ucząc cierpliwości i wytrwałości.

Na takiej tablicy przyczepić również można przedmioty wyposażone w klawisze, między innymi stary telefon, kalkulator czy pilot do telewizora. Jeżeli rodziców nie przerażają hałasy, to można również pomyśleć o cymbałkach, dzwonku lub trąbce, te elementy bardzo dobrze będą stymulować słuch małego dziecka. Decydując się na taką opcję pamiętać należy o tym, że tablica edukacyjna dla dzieci musi być w pełni bezpieczna dla używających jej dzieci, tak więc nic nie może od niej odpadać.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz