Urządzanie wnętrz – do czego wykorzystać można korek

Architekci i projektanci cały czas poszukują nowych wykończeniowych materiałów, przy pomocy których realizować by mogli swoje wizje oraz pomysły. W ostatnim czasie coraz popularniejszy jest korek, i to z kilku różnych przyczyn. W końcu znany jest doskonale wszystkim miłośnikom wina i szampana, ponieważ to właśnie nim są zamykane butelki. Lecz kora z dębów rosnących w południowej Europie ma tak ciekawe właściwości, że znacznie wszechstronniej się ją wykorzystuje. Bardzo popularne w ostatnim czasie się stają chociażby wykładziny korkowe.

Po pierwsze niezwykle elegancko i ładnie one wyglądają, do wyboru jest dużo najróżniejszych faktur i kolorów, dzięki czemu każdy będzie mógł dobrać dla siebie coś ciekawego. Lecz warto także zwrócić uwagę na parametry użytkowe, a te przedstawiają się nad wyraz dobrze. Korek jako materiał naturalny zapewnia we wnętrzu przyjemny mikroklimat, chroni też świetnie przed nadmiarem wilgoci i rozwojem pleśni i grzybów. Jednocześnie ściany pokryte tym materiałem mają dużą odporność na zabrudzenia i wodę.

Niezwykle interesująco prezentują się też listwy zrobione z korka, które kładzie się w narożnikach pomiędzy podłogą a ścianą. A jeżeli ktoś chce, to może również pod deski albo panele zastosować podkłady korkowe, charakteryzujące się dużą elastycznością i wytrzymałością. Dużo informacji na temat korka, jak też sklepów oferujących produkty wykonane z tego właśnie materiału znaleźć można w internecie, na przykład po podaniu w wyszukiwarce słów korek ekspandowany.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz