Wtryskiwacze po regeneracji – dlaczego opłaca się kupić

Posiadacze aut wyposażonych w silniki wysokoprężne często muszą się mierzyć z licznymi drogimi usterkami. Powszechnie psują się w nich na przykład turbosprężarki czy koła dwumasowe, a na naprawienie ich zależnie od marki trzeba wydać od tysiąca złotych do nawet kilkunastu tysięcy. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wtryskiwaczy, jakie również w pewnych silnikach potrafią narobić wiele problemów. Producenci z reguły oceniają ich wytrzymałość do okołu 250 tysięcy przebytych kilometrów, i po przejechaniu tego dystansu często zaczynają szwankować.

Przeważnie to się objawia mniejszą mocą silnika i jego nierównym działaniem, z tego też powodu jeżeli ktoś dostrzeże takie rzeczy, lub tym bardziej świecić zacznie kontrolka, to jak najszybciej trzeba odwiedzić mechanika. Jeżeli chodzi o nowe wtryskiwacze do diesla, to sytuacja nie przedstawia się z nimi wesoło. Ponieważ dostępne są one wyłącznie w sieci autoryzowanych serwisów, to posiadacze samochodów liczyć się muszą z wysokimi wydatkami, przy starszych samochodach nawet przekraczającymi ich pełną wartość.

Alternatywną możliwością będzie kupno wtrysków regenerowanych, jakie się znajdzie w dużo korzystniejszych cenach. Tego typu regeneracja pozwala na przywrócenie ich parametrów do stanu takiego jak przy nowych, co umożliwi jazdę przez kolejne lata. Chcąc zakupić takie wtryskiwacze po regeneracji trzeba przede wszystkim znać ich oznaczenie, bowiem nawet w przypadku tego samego modelu danego silnika wtryskiwacz 0445115027 nie zawsze będzie pasował do konkretnej jednostki.

+Artykuł Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz