Niedrogie noclegi nad polskim morzem po sezonie letnim

Nie każdego z nas stać na drogi hotel. Głównie w sezonie letnim, czyli w miesiącach począwszy od połowy czerwca a skończywszy w drugiej połowie sierpnia, kiedy to hotele są najdroższe dla wędrowców. Wolno skorzystać z promocji, atrakcyjnych pakietów wypoczynkowych, ale to wciąż są oferty dla ludzi z trochę bardziej dostatnimi portfelami.

W następstwie tego również w okresie letnim największą furorę robią noclegi niedaleko morza w osobistych kwaterach – zobacz pokoje Łeba. Jeśli hotel kosztuje średnio trzysta pięćdziesiąt złotych za dobę, to kwaterę o niższym standardzie, jednakowoż w równie atrakcyjnym miejscu, możemy mieć nawet za dwadzieścia złotych. Jeśli do tego doliczyć wyżywienie, w wielu przypadkach oferowane wspólnie z pobytem, jesteśmy w stanie bawić się nad samym morzem niemalże za darmo a już na pewno za ułamek tej ceny, którą musielibyśmy zapłacić pragnąc przebywać w szykownym hotelu.

Wiadomości o trafnych gospodarzach rozchodzą się zazwyczaj pocztą pantoflową. Znajomi byli, wobec tego polecają innym najbardziej atrakcyjne miejsca. To kłopotliwe bywa więc tak, że perfekcyjne kwatery są niemalże cały sezon już zajęte oraz mała jest szansa by się do nich dostać. Zostaje w związku z tym pytać wśród znajomych jacy już byli oraz rezerwować sobie wcześniej.

Utarło się twierdzenie, że noclegi czy to w hotelach czy w osobistych kwaterach położonych najlepiej, albowiem tuż przy morzu, muszą dużo kosztować. Sporo w tym prawdy, niemniej jednak to wszystko zależy jeszcze od tego, gdzie tego noclegu szukamy. Jeśli wyjeżdżamy do słynnego i drogiego kurortu, na przykład do Międzyzdrojów, to powinniśmy liczyć się z tym że w takim miejscu nasz portfel skurczy się o wiele prędzej aniżeli na przykład wtedy, kiedy zdecydujemy się na noclegi Władysławowo blisko morza w innej, mniejszej miejscowości. Wróćmy jeszcze na chwilę do Międzyzdrojów oraz porównajmy cennik. Ryba ze smażalni, czy sądzicie że wszędzie kosztuje tyle samo?

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz