Opieka nad zwierzakami w schronisku przez weterynarza

Wielu posiadaczy czworonogów wybierając się z wizytą do weterynarza, skarży się, że ich pupilki mają kaszel, jakiemu trudno zaradzić – psi okulista warszawa. Od czasu do czasu sami podajemy naszym zwierzakom lekarstwa, syropy, jednakże rzadko obserwujemy jakiekolwiek wyniki. Posiadacze psów twierdzą, że ich ulubieńcy przeziębili się na spacerze i od tego czasu natarczywie kaszlą. Domowa terapia nie daje rezultatów, wobec tego po pewnym czasie decyzją się na wizytę u weterynarza.

W czasie takiej wizyty zazwyczaj prowadzone są badania kliniczne, jakich wyniki ukazują, iż kaszel u pieska ma kompletnie inne podłożenie, niż przeziębienie.

Przeważnie okazuje się, że kaszel jest tylko jednym z objawów niewydolności krążenia w psim organizmie. Schorzenie to nosi profesjonalną nazwę kardiomyopatii rozstrzeniowej i objawia się podniesionym sercem. W takiej sytuacji stosuje się w większości wypadków właściwe leczenie, a też wprowadza dietę, co już po paru tygodniach przynosi idealne wyniki.

Tylko, bowiem właściwie leczony pies może jeszcze raz odzyskać zdrowie, a tym samym radość życia. Wielokrotnie zapominamy, iż fizjologia czworonoga jest kompletnie inna aniżeli człowieka i próbujemy naszego pupilka leczyć syropami oraz antybiotykami przeznaczonymi dla ludzi. Takie postępowanie nie wyłącznie nie poprawi samopoczucia czworonoga, lecz w wielu wypadkach może jego stan jeszcze pogorszyć. Kaszel u czworonoga jest nie tylko objawem złego krążenia, jednakowoż też może być przyczyną groźnej choroby płuc. Zazwyczaj jest, albowiem pierwszym widocznym objawem tejże choroby, która nieleczona bez ustanku rozwija się i sprawia, ze pies czuje się coraz gorzej, przestaje posiadać chęć do zabawy, i pokaźniejszą część dnia po śpi.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz