Po czym poznać można dobrego, kompetentnego psychologa

Dla wielu osób znalezienie psychologa wydaje się prostą rzeczą. Starczy że wpiszą w wyszukiwarce słowa psychoterapeuta radom, przejrzą otrzymane strony i zadzwonią się umówić. W wielu przypadkach to się faktycznie sprawdzi, bo duża część psychologów dobrze sobie radzi z problemami swoich pacjentów i jest im w stanie pomóc w skuteczny sposób. Ale zdarzają się też niestety psycholodzy, jakich jednak niekoniecznie warto się wybierać.

Na przykład oni mogą nie dysponować odpowiednim doświadczeniem, lub też oferowane przez nich metody nie przynoszą pożądanych efektów. Psychologia w praktyce jest bowiem wymagającą dziedziną, i posiadać trzeba naprawdę dużą wiedzę i doświadczenie, aby umieć pomóc w trudniejszych przypadkach. Z tego też powodu przy wyborze psychologa warto na kilka rzeczy zwrócić uwagę, aby zmniejszyć ryzyko niewłaściwego wyboru. Na pewno ważne będzie wcześniej wspomniane wykształcenie, czyli najlepiej ukończona wyższa uczelnia o odpowiednim profilu.

Kolejną rzeczą będzie to, jak znaleziony psycholog podchodzi do swoich pacjentów. Na pewno powinna być to osoba serdeczna i życzliwa, która umie zadbać o odpowiednią atmosferę na spotkaniach. Jeżeli tego nie zapewni, to pacjentom trudno będzie nabrać do niej zaufania i otworzyć się jak należy, a to jest przecież bardzo ważne do postawienia właściwej diagnozy i znalezienia odpowiedniej metody leczenia. Dobry psycholog będzie umiał słuchać, bez krytykowania i komentowania, lecz również w razie potrzeby potrafi zadać niewygodne czasem pytania.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz