Po co felgi w aucie i jakim sposobem je wybrać?

Jakiekolwiek auto wolno odmienić dzięki niewielkim, jednakowoż za to dość kosztownym, zabiegom estetycznym. Zmiana koloru lub felg to luksus na który nie każdy posiadacz auta może sobie pozwolić, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą chromowane felgi. Takie felgi są niezmiernie olśniewające pod względem wizualnym oraz prawidłowo wypolerowane zrobią wrażenie na każdym, nawet na tym, który poprzednio daleki był od zachwytu nad jakimkolwiek samochodem.

Na domiar tego felga chromowane dzięki temu, że jest pokryta warstwą chromu jest także bardziej trwała oraz odporna na uderzenia i zniszczenia. Piękno niemniej jednak wymaga pielęgnacji oraz o takie felgi trzeba dbać często i systematycznie, w następstwie tego też najlepsze jest ich mycie płynem do naczyń.

Przy myciu należy także wykorzystywać bawełnianych ściereczek, a korzystając z myjni unikać mycia karcherem, innymi słowy myciem pod ciśnieniem. Jeśli jednak ktoś decyduje się na posiadanie takich felg jak felgi, to z pewnością zdaje sobie sprawę z ich wymagań w pielęgnacji, za to one odwdzięczają się cudowną prezentacją samochodu.

A pojazd to przecież najważniejsza wizytówka kierowcy. Śliczny oraz porządny pojazd to obok bezpieczeństwa jazdy oraz sprawności pojazdu duma każdego kierowcy. Niezwykle ważna w pielęgnacji auta jest szczególna troska o felgi aluminiowe. Zawodowcy polecają, aby już na początku użytkowania pokryć aluminiowe felgi ochronnym woskiem, jaki uchroni przed zbieraniem się zanieczyszczeń i odłoży w czasie ich pierwsze czyszczenie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz