Jakie są najważniejsze rodzaje opon do wózków widłowych

Użytkowanie wózków widłowych, tak samo jak i wielu innych pojazdów, wiąże się co pewien okres czasu z potrzebą wymiany opon. Podczas pracy ogumienie zużywa się dość mocno, w części przypadków nawet dość szybko. Tempo tego zużywania jest chociażby zależne od tego, na jakich nawierzchniach jeżdżą takie wózki i jakie przenoszą obciążenia. Jeśli opona do wózka widłowego Lubartów zużyła się zbyt mocno, to trzeba ją będzie zmienić na nową, gdyż dalsza eksploatacja może być nawet niebezpieczna.

Aktualnie najbardziej popularne są dwa rodzaje tego typu opon, różniących się właściwościami i ceną. Najbardziej popularne są pompowane opony do wózka widłowego Lubartów, często wyposażone w dętki. W związku z tym że są wypełnione powietrzem, to posiadają bardzo dobre amortyzujące właściwości.

Świetnie sprawdzają się do jazdy po nierównych podłożach, oraz przewożenia delikatnych, wymagających ostrożności ładunków. Pośród tej grupy opon przeważnie są stosowane są radialne, które swoim wyglądem przypominają samochodowe opony. W niejednym zastosowaniu sprawdzą się jednak lepiej pełne opony. Środek w nich jest wypełniony specjalną gumą, co ma przełożenie na wysoką odporność na mechaniczne uszkodzenia i zużycie. W ich przypadku nie ma kłopotu z przebiciami i stratą ciśnienia, co w części przypadków ma bardzo duże znaczenie. Lecz ten typ opon cechuje się też mniejszą elastycznością, dlatego się nie sprawdzi w sytuacjach, gdy będzie trzeba przewozić coś delikatniejszego.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz