Poprawny sposób na integrację pracowników

W każdej jednostce gospodarczej są ludzie o niezwykle rozmaitych zakresach. Jedni są przebojowi, świat do nich przystaje, inni pracują jak mrówki, bez bezcelowego rozgłosu dookoła siebie. Jeszcze inni, twierdzący się za bardzo dobrych pracowników, mający duże mniemanie o sobie, i tacy, którzy są zakompleksieni, jednakowoż zawsze chętni do pomocy innym. Z zespołu nawet kilkudziesięcioosobowego, ciężko jest utworzyć zgrany zespół, biorąc pod uwagę różnorodne charaktery i predyspozycje. Znakomita w tym celu jest impreza integracyjna, dwu, trzy dniowa, na której ludzie mają szansę poznać się poprawniej, i przedstawić swoją prawdziwą twarz.

W trakcie imprez integracyjnych, częstym motywem są zawody sportowe, rywalizacja w grupach – porządnie więc dobrać do poszczególnych zespołów firmowych ‘krzykaczy’ oraz ‘szare myszki. W trakcie rywalizacji może się okazać, że mnóstwo lepszymi kompanami mogą się okazać właśnie ci pracobiorcy, jacy zawsze stoją z boku wszystkich służbowych wydarzeń, a ci, jacy pragną być zawsze na pierwszym miejscu, nie bardzo się na to miejsce nadają.

Zwykła sportowa rywalizacja, metoda zachowania w grupie, niesienie pomocy, praca na rzecz zespołu, mogą się okazać na imprezie integracyjnej wyznacznikiem, kto tak w samej rzeczy jest w zespole perfekcyjny. Jeżeli potrzebne są akcesoria na imprezę, zobacz słomki papierowe. Impreza integracyjna może być szablonowym przedświątecznym spotkaniem przed Wielkanocą, czy Bożym Narodzeniem, niemniej jednak może być także jednodniowym wypadem za miasto połączonym z grillem czy też ogniskiem, a ma prawo stanowić kilkudniowy wyjazd nawet za granicę, połączony ze szkoleniem.

W pewnych sytuacjach firmy organizują także uroczyste bankiety bądź kolacje z programem artystycznym, występem gwiazdy. Każde spotkanie firmowego zespołu ma za zadanie zbliżenie ludzi do siebie, wzajemne poznanie się – każda rozmowa zbliża, może się okazać, że dotychczas nie lubiany kolega z sąsiedniego pokoju tak właściwie jest bardzo fajnym kumplem.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz