Skąd się wzięła tak duża popularność ekspresów Jura

Chyba każdy kto lubi dobrą kawę wie, jak ważny jest porządny ekspres do jej zaparzania. Ekspresy dostępne na rynku są ogromnie różnorodne. Proste i tanie modele zakupić już można za trzysta czy czterysta złotych, lecz raczej nie można spodziewać się po nich jakiś cudów. Urządzenia droższe to gwarancja lepszych materiałów, większej trwałości i smaczniejszej kawy, lecz za takie należy zapłacić od kilku tysięcy do nawet kilkunastu. Są jednak producenci, którzy mają w swojej ofercie ekspresy o świetnej jakości w przystępnych cenach, i do takich na pewno zaliczyć można Jurę.

Ekspresy Jura to prawie stuletnia historia, ponieważ firma działa na rynku już od roku 1931. Od samego początku zajmuje się wyłącznie ekspresami do kawy, dlatego wie naprawdę dużo na temat parzenia tego przepysznego napoju. Praktycznie każdy Ekspres Jura to nowoczesne technologie, które zapewniają mnóstwo doznań smakowych. Jednym z takich rozwiązań jest młynek Aroma G3. Zrobiony z bardzo twardej stali bardzo dobrze sobie radzi nawet z najbardziej wypalonymi ziarnami, rozdrabniając je na małe części. Oprócz tego użytkownicy mają wpływ na grubość mielenia, a co się z tym wiąże także smak otrzymanego napoju.

Kolejną innowacją, jaką posiada ekspres Jura e8 jest technika parzenia impulsowego. Dzięki niej można uzyskać bardzo intensywny aromat w przypadku małych kaw. Niezwykle duże znaczenie dla końcowego smaku będzie miała jakość używanej wody, i tu również ekspres Jura ENA posiada nowatorskie rozwiązanie. Do jej oczyszczania wykorzystane zostały specjalne filtry, po zastosowaniu jakich nie jest potrzebne odkamienianie sprzętu. Rzecz jasna pamiętano również o wizualnej stronie, a pod tym względem ekspresy Jura doskonale wypadają.

Doświadczony zespół projektantów czuwa nieustannie nad tym, żeby każdy model ekspresu wyglądał stylowo i nowocześnie. I rzeczywiście tak jest, ponieważ wszystkie urządzenia tego producenta wyróżniają się wśród swojej konkurencji. Oczywiście są także trwałe, niezawodne i łatwe w codziennej obsłudze, oraz co najważniejsze, robią naprawdę wyśmienite kawy.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz