Stały opał na zimę – na jakie rzeczy zwracać swoją uwagę

W naszej strefie klimatycznej zimy są niekiedy bardzo mroźne, z takich też powodów wszystkie domy i mieszkania wymagać będą odpowiedniego ogrzewania. W wielu przypadkach będą to piece na paliwo stałe, w których są możliwości spalania opału o różnym charakterze. Do najpopularniejszych przede wszystkim się zalicza węgiel kamienny i różne gatunki drewna. Ale dużo osób decyduje się na zakupienie pelletu drzewnego albo ekogroszku, niektóre modele pieców są przeznaczone tylko do spalania tego typu paliw.

Kupując opał na zimę zwrócić trzeba uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim na to, czy dany piec będzie przeznaczony do jego spalania, gdyż w części przypadków mogą się pojawić jakieś ograniczenia. Kolejną ważną sprawą będzie kaloryczność, a ta zależy od rodzaju opału. Węgiel jest uznawany za najbardziej kaloryczny, ale musi on być dobry jakościowo, i też o odpowiedniej grubości. Z pokruszonego węgla będzie znacznie mniej energii, pomimo tego że to będzie dokładnie taki sam rodzaj materiału.

Trochę mniejszą kaloryczność ma drewno i robione z niego brykiety, ale to zależy od wykorzystanego gatunku. Kolejną bardzo ważną rzeczą, na którą trzeba zwrócić swoją uwagę, jest wilgotność. Jeżeli opał będzie jej miała za dużo, to będzie się znacznie gorzej spalał, i wytworzy mniej energii. Z tego też powodu najlepiej go kupować w jakiś sprawdzonych hurtowniach, w jakich będzie pewność jeśli chodzi o jakość. A takie bez problemów się znajdzie za pomocą internetowej wyszukiwarki, po wpisaniu w niej słów hurtowa sprzedaż miału.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz