W jaki sposób się wykonuje oczyszczanie separatorów tłuszczu

Obiekty gastronomiczne, które używają w kuchni wiele najróżniejszych tłuszczy, muszą zadbać o ich odpowiednią utylizację. Wylanie bezpośrednio do kanalizacji nie może mieć miejsca, bo zabraniają tego przepisy. Z tego też powodu w takim przypadku niezbędne będzie zainstalowanie odpowiedniego separatora tłuszczu, jaki dokładnie oczyści ścieki z takich substancji. Podczas instalacji separatora należy mieć na uwadze kilka ważnych rzeczy. Przede wszystkim należy do dobrać pod względem parametrów do tego, co będzie spływać do niego podczas pracy.

Poza tym ustawić go trzeba w takim miejscu, żeby zapewnić łatwość dostępu. Jest to spowodowane tym, że systematycznie trzeba będzie wykonywać przegląd separatorów, i firma zajmująca się tym tematem musi mieć możliwość dojechania. Oczywiście takie firmy są przygotowane na wiele różnych sytuacji, dysponują też sprzętem mającym duży zasięg, lecz zdarzają się przypadki, że nawet to nie pomoże. Wszystko jest do zrobienia, lecz jeżeli trzeba będzie podjąć jakieś niestandardowe prace, to zapewne czyszczenie separatorów cena będzie też trochę inna.

Przy użytkowaniu separatora w zbiorniku będą się gromadzić odseparowane tłuszcze, z tego też powodu co jakiś czas trzeba je wywieźć. Taki czyszczenie separatorów tłuszczu Śląsk musi być wykonywane przez firmę posiadającą niezbędne pozwolenia, a także wspominany wcześniej pojazd do przewożenia takich zanieczyszczeń. Z reguły taki serwis należy wykonywać raz na kilka tygodni, ale za każdym razem trzeba indywidualnie to ustalić.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz