Wygląd łysiczki lancetowatej przedstawiony na stronie GoldenTeacher

Wygląd łysiczki lancetowatej scharakteryzowany na witrynie GoldenTeacher zawiera na przykład to, w jaki sposób prezentuje się nóżka takiego rodzaju grzyba. Jest ona nad wyraz smukła, natomiast solidna oraz twarda, jak i uelastyczniona. Nie da się jej złamać, czyli w czasie zbiorów należy ją uciąć nożycami. Grubość nóżki jaką ma łysiczka lancetowata to od milimetra do max 3 mm. Ma ona kolor kremowy, jasnożółty lub brązowawożółty, a u podstaw ma barwę niebieską z kropeczkami bieli.

Nie jest ona prosta, bo w jednym miejscu będzie trochę grubsza, a w odmiennym, nieco zwężona. Trzon takiego grzyba nie jest pusty w środku. Miąższ jest cieńszy, bladszy, biały, bez wyraźnego posmaku, natomiast niektórym kojarzy się z rzodkiewką. Zarodniki mają kolor ciemnobrązowy z mocno czerwonym wybarwieniem. Można również dowiedzieć się czegokolwiek o kapeluszu. Najczęściej jest stożkowaty, dzwonkowaty albo zaostrzony. Na szczycie kapelusza znajduje się charakterystyczny guzik. Trochę starsze owocniki mogą posiadać zmarszczone brzegi.

Blaszki kapelusza są rozmieszczone rzadziej, mają dużą szerokość oraz trochę przerośnięte, solidnie przyrośnięte do trzonu. Ich kolor prędko ulega zmianom, od purpury po czerń. Zaznajamiając się z charakterystykami można wywnioskować, jak wygląda wskazany grzyb. Podstawowe wiadomości na temat łysiczki lancetowatej są podawane w ciekawy sposób. Twórcy wiedzą, jak zainteresować internautów. I dlatego opłaca się zajrzeć na stronę.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz