Na jakie rzeczy zwrócić swoją uwagę przy wyborze sportowego tłumika

Jeżeli ktoś chciałby polepszyć parametry albo wygląd posiadanego auta, to niejednokrotnie będzie się decydował na poddanie go jakiemuś tuningowi. Przeważnie posiadaczy aut decydują się na tuning wyglądu i mechaniczny, do którego zalicza się między innymi wymienienie tłumików na sportowe modele. Normalne tłumiki projektuje się tak, aby zagwarantować możliwie dużo wyciszenia, a kwestia mocy jest tu mniej ważna.

W sportowych modelach zwiększeniu ulega przepływ emitowanych spalin, co z jednej strony skutkuje zwiększeniem mocy jednostki napędowej, a z drugiej także się zmienia dźwięk wydawany przez samochód. Jednak jeżeli ktoś się będzie decydował na takie rozwiązanie, to powinien pamiętać o paru ważnych kwestiach. Przede wszystkim takie tłumiki muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza jeżeli chodzi o ich głośność.

Sprawdzone firmy, na przykład takie jak RM motors posiadają w swojej ofercie wyroby które ten warunek spełniają, ale na naszym rynku można też trafić na modele, jakie mogą nie przejść badań technicznych albo spowodować że policja zatrzyma dowód rejestracyjny. Istotna też będzie odpowiednia jakość wykonania, czyli przede wszystkim zastosowane materiały do produkcji, ale też dostosowanie do danego modelu samochodu. Jeżeli ktoś będzie chciał iść jeszcze trochę dalej, to może się pokusić o zamontowanie w posiadanym aucie downpipe. Rozwiązanie to również powiększyć może dodatkowo moc jednostki napędowej o kolejne kilka koni mechanicznych.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz