Do jakich zastosowań stosuje się hydraulikę siłową

Przemysłowa branża od dawna wykorzystuje elementarne fizyczne prawa, które od wieków są znane. I od wielu lat główna zasada działania urządzeń opierających się o te prawa jest niezmienna, choć rzecz jasna zmieniły się bardzo mocno możliwości technologiczne. Jedno z takich rozwiązań to hydraulika siłowa, jaka powszechnie jest używana w wielu branżach przemysłowych. Z pewnością chyba każdy z nas miał okazję widzieć koparkę, w której łyżka jest połączona paroma przewodami z resztą pojazdu.

W tych przewodach jest umieszczony specjalny płyn, za pomocą jakiego jest przenoszona siła z pompy do siłowników odpowiedzialnych za ruch. Wszystkie te podzespoły, to znaczy przewody, pompa oraz kilka siłowników stanowią najprostszy układ siłowej hydrauliki. W wielu przypadkach w takich układach mogą się pojawić jakieś dodatkowe elementy, na przykład takie jak rozmaite wersje zaworów. Pompa odpowiedzialna jest za wytworzenie ciśnienia roboczego, które zostaje przekazywane następnie do siłowników przy pomocy mocnych przewodów.

Poza wcześniej wspomnianymi koparkami i innymi maszyny systematy siłowej hydrauliki stosowane są w wielu branżach. Znaleźć je można powszechnie w maszynach rolniczych, budowlanych, ładowarkach czy dźwigach, a także sprzęcie górniczym czy energetycznym. Ich zaletą jest wysoka niezawodność połączona z mało skomplikowaną prostą budową. A także duża oferta zamiennych części, jakie bez problemów zamówić można odwiedzając jakiś uszczelnienia techniczne sklep, działający w tej branży.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz