Folie stosowane w ogrodnictwie – jakie są ich podstawowe rodzaje

Współczesna branża ogrodnicza coraz częściej korzysta z najróżniejszych folii. Niezwykle często Folie Warte Polymers są chociażby stosowane do budowania różnego rodzaju tuneli. Takie tunele zabezpieczają przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zapewniając równocześnie w środku odpowiednią temperaturę i wilgotność. Na rynku znajdzie się dużo różnych rodzajów tego produktu, które się różnią parametrami technicznymi, właściwościami i ceną.

Z tego też powodu jeżeli ktoś planuje się zająć uprawą kwiatów czy roślin i chce robić to w tunelu, to nie będzie miał problemów z wyborem optymalnego rozwiązania. W pierwszej kolejności istotne jest to, na jak długi okres czasu będzie się kupować folię. Modele dedykowane tylko na dwa sezony, czyli wiosnę i lato kosztują znacznie mniej, lecz wynika to z tego, że zwyczajnie są mniej wytrzymałe i cieńsze. Z tego też powodu niejednokrotnie lepszą opcją będzie zakupienie wieloletniej folii, bo tego typu modele mają jeszcze dodatkowe wzmocnienia które zwiększają ich wytrzymałość.

Można się też zastanowić nad wybraniem folii kilkuwarstwowej, która jest znacznie trwalsza i solidniejsza. Lecz przy takich wersjach sprawdzić należy jak wygląda w nich kwestia przepuszczalności światła. Ten parametr jest bardzo ważny dla odpowiedniego wzrostu roślin, jeżeli ilość światła będzie za mała to mogą one nie mieć optymalnego mikroklimatu. Takie folie są dostępne w wielu rozmaitych rozmiarach, w niejednym przypadku kupić też je można dokładnie na potrzebny wymiar.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz