Gdzie są stosowane przegrody i kurtyny z PCV

PCV jest powszechnie wykorzystywanym materiałem, ze względu na szereg posiadanych zalet. Nie tylko można je spotkać w domach i mieszkaniach, lecz coraz częściej też po nie sięga przemysł. To sztuczne tworzywo wykazuje całkowitą odporność na wilgoć i wodę, lecz również i wiele innych środków chemicznych, dlatego bardzo dobrze się sprawdza w postaci różnych osłon. Folia PCV jest z jednej strony elastyczna, i może być wielokrotnie zginana w każdą stronę, bez ryzyka jakiegoś pęknięcia.

Jednocześnie posiada duży poziom wytrzymałości na mechaniczne uszkodzenia, dzięki czemu nie ma dużego ryzyka zniszczenia elementów, które są z niej wykonane. Z tego też powodu właśnie taka folia jest najczęściej stosowana na różnego rodzaju kurtyny paskowe. Przeważnie mają one postać nachodzących na siebie pionowych pasków, które można rozsuwać aby przejechać wózkiem albo przejść. W przypadku takich kurtyn ważna będzie jedna jeszcze rzecz, a mianowicie izolacja cieplna. PCV to materiał, który chroni przed utratą temperatury znacznie lepiej niż chociażby drewno.

Przez to przegrody zrobione z niego są naprawdę funkcjonalne i praktyczne, bo nie trzeba ich otwierać, a jednocześnie stanowią świetną barierę oddzielającą dwa pomieszczenia z różną temperaturą. O ile w przypadku kurtyn używane folie mają nawet kilka milimetrów na grubość, to przegrody spawalnicze potrzebują folii znacznie cieńszej. Która jak się okazuje praktycznie w pełni pochłania szkodliwe dla ludzi świetlne promieniowanie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz