Holowanie auta do warsztatu – pomoc w czasie trasy

Do najbardziej prostych napraw wozu należy wymiana koła. Do wymiany kola będziemy potrzebować: lewarka, klucza, kola rezerwowego, a jeżeli wymiana jest gdzieś na trasie to jeszcze trójkąt ostrzegawczy. Gdy wymiana koła jest gdzieś na parkingu wtenczas trójkąt jest bezcelowy, jeżeli na trasie to trójkąt stawiamy ok 100m od samochodu. Pojazd zostawiamy na wrzuconym biegu i zaciągniętym hamulcu ręcznym, kiedy mamy coś pod ręką np. kamień cegłę podkładamy pod koło z drugiej aniżeli z tej, z której złapaliśmy gumę. Jest to niezmiernie istotne i musimy o tym nie zapominać.

Jeśli mamy założone kołpaki to należy je zdjąć, bowiem zasłaniają śruby. Aby zdjąć kołpaki chwytamy je mocno i szarpiemy do siebie, jeżeli zechcą zejść bierzemy śrubokręt oraz podważamy je. Przed podniesieniem wozu na lewarku luzujemy śruby w kole, oczywiście w tym, w którym mamy awarię. Ściągając koło robimy to czule uważać by nie uszkodzić go i by auto nie straciło stabilności. Przykręcamy koło zapasowe oraz ostrożnie opuszczamy samochód na ziemię.

Po pewnym czasie usuwamy lewarek. I co ważne należałoby na koniec sprawić jeszcze raz umocowanie kół albowiem w innym razie czeka nas niemiła niespodzianka, która ma prawo doprowadzić do śmiertelnego wypadku – skutkiem tego już dzisiaj sprawdź https://krakhol.pl/. Zamiana żarówki w samochodzie to w żadnym wypadku nie jest taka prosta sprawa jakby się wydawało. Modele wozów do roku 1998 miały dosyć miejsca by bez ograniczeń manewrować przy osłonie kurzowej.

W autach młodszych już może być z tym problem maski są coraz mniejsze i przy osłonach kurzowych znajdują się filtry powietrza, instalacje gazowe itp. W co niektórych modelach samochodów wymiana żarówki jest o wiele bardziej skomplikowana oraz żeby wymienić żarówkę należy zdemontować całą lampę. Jeśli mamy starszy model auta wymianę żarówki zaczynamy od podniesienia maski oraz otwarcia osłony kurzowej, później wypina się wtyczkę z kablami przez wrażliwe ruchy w prawo lewo oraz przy lekkim szarpnięciu. Gdy wyciągniemy wtyczkę z kablami wtenczas dopiero możemy wyjąć spaloną żarówkę.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz