Podstawowe zasady pielęgnacji atopowej skóry

Różnego rodzaju problemy skórne mogą dotykać wiele osób. Część takich chorób jest trudna w leczeniu, jakie może trwać nawet przez wiele lat. I w części przypadków będzie jedynie polegać na ograniczaniu występujących objawów i pilnowaniu tego, aby się one nie nasilały. Często spotykanym problemem jest atopowe zapalenie skóry, jakie może się pojawić bez względu na wiek. Jest to dolegliwość, jaka u części osób może się utrzymać przez całe życie, przy naprzemiennym zmniejszaniu i zwiększaniu dolegliwości. Pojawić się przy niej mogą miejsca z czerwonymi stanami zapalnymi, lecz również o dużym stopniu wysuszenia. Z tego też powodu jedną z najważniejszych rzeczy przy tej chorobie będzie zagwarantowanie odpowiedniej pielęgnacji i unikania niektórych rzeczy.

Na pewno nie należy chodzić w wełnianych lub syntetycznych ubraniach, unikać zanieczyszczonych miejsc czy pikantnych potraw. Niezwykle istotne jest także zrezygnowanie ze stosowania mocnych kosmetyków i środków pielęgnacyjnych, które mogą znacznie zwiększyć dolegliwości. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie używanie produktów opracowanych specjalnie dla ludzi chorujących na tę chorobę. Kosmetyki tego typu mają delikatny skład, przede wszystkim oparty o składniki naturalnego pochodzenia, dzięki czemu stosowanie ich jest w pełni bezpieczne. Oferowane są one przez sporą ilość producentów, w tym także firmę dexeryl, dużo informacji na temat jej oferty znaleźć między innymi można w serwisie kremy-dexeryl.pl.

Produkty tej firmy posiadają prosty skład, przede wszystkim oparty na naturalnych substancjach, i między innymi wykazują działanie natłuszczające, nawilżające, a jednocześnie ograniczające pojawianie się nieprzyjemnych objawów. Dlatego też w ich składzie między innymi się znajduje gliceryna, która zapewnia odpowiednie nawodnienie naskórka, a także białą wazelinę dającą natłuszczenie. Poza tym dexeryl emolient może też zawierać ciekłą parafinę, która na powierzchni skóry tworzy lipidową warstwę, wszystkie wymienione substancje nie powodują żadnych reakcji alergicznych.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz