W jakich sytuacjach można się starać o upadłość konsumencką

Kłopoty ze spłatą swoich zobowiązań finansowych ma coraz więcej osób. Przyczyny takiego stanu są zróżnicowane, w wielu przypadkach osoby takie chciałyby bardzo to zrobić, lecz zwyczajnie nie mają żadnej możliwości. Bowiem się przytrafiają choroby czy wypadki losowe, które uniemożliwiają aktywne pracowanie, i w takich przypadkach problemy z zadłużeniem się nakręcają. Jeżeli przestanie się spłacać swoje zobowiązania, to wtedy wierzyciele i komornicy szukają każdego sposobu na to, żeby odzyskać pieniądze.

Zajmowane jest wynagrodzenie, auta czy nawet mieszkania, co jeszcze bardziej pogarsza sytuację dłużnika. Lecz od kilkunastu lat istnieje możliwość, żeby stanąć na nogi i swoją sytuację wyprostować, a taką możliwością jest upadłość konsumencka. W pierwszej formie wprowadzona została w roku 2009, a w ciągu późniejszych lat ukazały się kolejne zmiany, które znacznie rozszerzyły konsumenckie możliwości.

Więcej wiedzy w tym temacie można znaleźć w internecie, na przykład wpisując w wyszukiwarce słowa upadłość konsumencka i sprawdzając otrzymane serwisy. W największym skrócie taka upadłość polega na tym, że jakaś część lub nawet całość długów zostaje umorzona w postępowaniu sądowym. Mogą się one ubiegać osoby nie prowadzące działalności gospodarczej, jakie przez ustalony okres czasu nie spłacają swoich zobowiązań. Sytuacja dłużnika jest analizowana przez sąd i jeżeli rzeczywiście są ku temu powody, to zostać może podjęta decyzja o upadłości.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz