Płytki wykonane z cegieł – oryginalny pomysł na urządzenie wnętrza

Poszukując ciekawej inspiracji na wykończenie wnętrza w stylu rustykalnym zastanowić się można nad zakupem płytek zrobionych z prawdziwych cegieł. Takie płytki od jakiegoś czasu cieszyć się zaczęły dużym zainteresowaniem właścicieli domów, gdyż niezwykle ciekawie się prezentują. Nie są one robione maszynowo, a wycinane z cegieł jakie się uda zdobyć przy rozbiórce budynków.

Taka płytki z cegły na ścianę Wrocław niejednokrotnie pochodzi z dwudziestego albo dziewiętnastego wieku, i charakteryzuje się niepowtarzalnym wyglądem. Oczywiście cegły po rozebraniu budynku nie będą się nadawały do naklejenia na ścianie, tak więc należy je odpowiednio przygotować.

Aby to zrobić są one cięte na szerokie na dwa centymetry paski, przez co z z jednego elementu można wykonać takich pasków nawet pięć. Najcenniejsze są ścianki zewnętrzne, posiadają one naturalne obicia czy wgniecenia, przez co każdy z pasków ma inny wygląd. Ale środkowe paski również bardzo ładnie się prezentują, i można z nich wykonać bardzo ciekawe aranżacje.

Płytki z cegły na ścianę Wrocław przykleja się za pomocą specjalnej zaprawy, uzyskując wygląd muru z cegły. Ciemny kolor cegieł bardzo ładnie prezentuje się z jasnymi fugami, przypominającymi typową zaprawę, ale można też użyć innych barw. Sporo firm oferujących takie płytki ma też w swojej ofercie dedykowane narożniki, wycinane z jednej cegły. Przy pomocy takiego rozwiązania można w bardzo ciekawy sposób zabudować krawędzie, przykładowo na ścianach czy kominkach.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
  1. +Reklama+
    Oferta na lamele ścienne stale się poszerza, aby spełnić rosnące oczekiwania klientów. Firma oferuje nie tylko różnorodność kolorów, ale także różne rodzaje materiałów i rozmiarów lamelek ściennech. To wszystko po to, aby Twoje wnętrza były nie tylko piękne, ale i funkcjonalne.

Dodaj komentarz