Pellet czy węgiel – który z opałów bardziej się opłaci

Spora część właścicieli prywatnych domów nadal przy ich grzaniu korzysta z różnego rodzaju pieców. Zależnie od budowy te piece umożliwiają spalanie paru rodzajów materiałów opałowych. Część z nich dedykowana jest tylko do jednego, w pozostałych palić można kilka rodzajami, to zależy od tego, co przewidział producent. Od bardzo dawno największym zainteresowaniem cały czas się cieszy ekogroszek Zamość.

Ekogroszek jest robiony z odpowiedniej grubości węgla, dzięki czemu posiada bardzo dobre własności energetyczne i potrzeba go stosunkowo niewiele do tego, aby nagrzać odpowiednio we wnętrzu. Niestety dużym minusem ekogroszku stanowi jego cena, która także zaliczana jest do najwyższych. Trochę mniej trzeba zapłacić za pellet drzewny Zamość, jaki w wieku domach bardzo dobrze się sprawdza. Ten rodzaj paliwa jest produkowany z trocin i odpadów pochodzących z zakładów obrabiających drewno, a dzięki niskiej zawartości wody spala się ono lepiej niż zwykłe drewno. Najtańszy jest pellet ze słomy Zamość, z tym że ma on dwa razy mniejszą wydajność niż węgiel i ekogroszek.

Z powodu tego, że jest on produkowany z naturalnej słomy, to produkt ten jest bardzo ekologiczny. Żeby nie było problemów z ogrzewaniem w okresie zimowym, każdy właściciel policzyć sobie musi,jak dużo będzie poszczególnego opału potrzebne. Pamiętać też należy o tym, aby kupiony węgiel Zamość, pellet Zamość w odpowiedni sposób przechowywać. Szczególnie na warunki będzie wrażliwy pellet, jaki po zawilgoceniu pali się dużo gorzej. Z takich też powodów należy zadbać o to, żeby opał był przechowywany w suchym miejscu.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz